Már vártunk benneteket” felirattal várta vissza ismét az iskola falai közé diákjait a Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium. A felsősök és gimnazisták számára egy csendesnappal indult újra a hátralévő jelenléti oktatás. Egy fotókiállítással vette kezdetét a rendhagyó esemény, melyen Szőke Olívia 7b évfolyamos diákunk képeit csodálhattuk meg. A tehetséges, ámbár szerény leány a megnyitón elmondta, hogy nagyon sokáig azt hitte magáról értéktelen, de aztán rátalált a benne rejlő értékre, ami a fotózás szeretete. És szavaival bíztatott mindenkit, hogy bátran fedezzék fel a bennük rejlő értéket, kincset, elhívatást, mert attól kezdve egy új világ nyílik meg számukra, amiben örömük lesz és azt már szeretni fogják.

Olíviát a megnyitó után többen is kérdezték képeiről, valamint több interjút is adott. Megragadva az alkalmat mi is készítettünk vele egy pár perces riportot, amit iskolánk youtube csatornáján megtekinthetünk. Ahol beszél többek között a kedvenc képéről is, melyen egy égbenyúló lánc látható. Számára ez jelképezi az Istenhez való szoros, erős kötődést, az elszakíthatatlan kapcsolatot, biztonságérzetet.

A nap további része is izgalmasan telt. A diákok izgatottan járták körbe újra a gimnázium külső és belső tereit. Örömmel beszélgettek társaikkal, tanáraikkal, akikkel már hosszú ideje nem találkoztak. Majd ezt követően a tornateremben folytak az események, ahol a gimnáziumi lelkész tartott egy közös áhítatot figyelmet fordítva a lelki feltöltődésre a következő gondolatokkal:

A járvány megjelenése óta sokan olyan mélységeket jártunk be, ami eddig talán ismeretlen volt a számunkra. Úgy éreztük, hogy a szorongás, a bizonytalanság, a veszteség és a gyász örvényként húz minket magába. Mit tegyünk ilyenkor? Milyen útmutatást ad ebben a Szentírás? A 130. zsoltár írója szerint kiáltanunk kell, és várni Isten szabadítására. Mert „Isten megszabadít, bármilyen elképzelhetetlennek is tűnik ez most.”

Sok áldást a tanuláshoz!