A gimnáziumi tagozat a Nagytétényi Kastélyparkban, a Tétényi csata emlékművénél emlékezett meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról. A műsort a 11.b osztály diákjai adták elő, a 10.b osztályból öt fő vendégszereplésével. Köszönet Tóth Zoltán rendszergazdának, aki a hangosítást és a dalok vágását vállalta, Bányai Gábor tanár úrnak, aki a díszletet készítette és a diákokat segítette a március 15-i alkotások elkészítésében, Bencze Melinda tanárnőnek, aki a koszorút beszerezte, illetve Bereczk Ágnes tanárnőnek a Himnusz énekléséért. A műsort összeállította Jeddy Janka, a 11.b osztályfőnöke. Köszönet továbbá minden osztályfőnöknek és kollégának, aki eljött az osztályokat kísérni, illetve minden gimnáziumi osztálynak, akik alkotásaikkal színesítették a műsort és az emlékmű környékét.