A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola, iskolánk 2012-ben történt indulása óta jelentős fejlődésen ment keresztül. Kormányzati támogatásból felépült a gimnázium épülete és részleges felújításon esett át az 1980-ban készült általános iskolai panel épület. A mintegy 380 fős általános iskolai létszám 630 fölé nőtt a 10 év alatt. A színvonalas oktatás fejlesztéséhez elengedhetetlenné vált a 24 tantermes általános iskola bővítése. Erre, kormányzati és egyházi támogatást kapott egyházközségünk 2021 elején. Erről a bővítésről adok az alábbiakban rövid tájékoztatást.
A tantestület és a szülők véleményének kikérése alapján a rendelkezésre álló források figyelembe vételével a korábban tervezett és tendereztetett bővítés nem fért bele a lehetőségekbe. Ezért a tornacsarnok folytatásában egy egyszerűbb, mintegy 1000 m alapterületen 3 szintre elgondolt, összesen kb. 2000 m²-es épület kialakítását, és amennyiben a források lehetővé teszik, a rossz állapotban levő udvar felújítását terveztettük pályázat keretében.
A tervpályázat nyertese a Czita Építész Iroda, lett, akik 2021 szeptemberére készültek el az engedélyes, majd a kiviteli tervvel. A terv a fejlesztést két fázisra bontja. Erre az építőipari árak gyors emelkedése miatt volt szükség, hogy a rendelkezésre álló összegből komplett, működő épületet tudjunk létrehozni.
Az I. fázisban az oktatáshoz feltétlenül szükséges helyiségek kerülnek megépítésre. A cél az volt, hogy két alsós évfolyamnak – 6 osztály -, megfelelő oktatási és kiegészítő infrastruktúrát biztosítsunk. Ezzel a régi épületben felszabadulhatnak a szaktantermek és bővülhet az ebédlő. A II. fázisban valósulhat meg a kb.  300 m²-es aula valamint az udvar felújítása.

A projektet támogatta kerületünk önkormányzata is, valamint beszerzésre kerültek a szükséges közmű-és  hatósági engedélyek. Ezután nyilvános közbeszerzési pályázatot hirdettünk, melyet az M és M Kft. nyert meg. Az ajánlati árak ismeretében derült ki, hogy sajnos csak az I. fázisra volt elegendő forrásunk. A II. fázis megépítéséhez mai árakon mintegy 500 M Ft további forrásra van szükség. Ezután került sor 2021. november 30-án a kivitelezési szerződés megkötésére, és az építési terület átadására. A szerződés szerint 2022. július 22-én indulhat meg a műszaki átadás-átvétel, azaz reményeink szerint idén szeptemberben már az új épületben is elindulhat el az oktatás. Az új épületben a következő helyiségek készülnek el:

  • Tantermek 1. és 2. osztályosok számára: — 6 db
  • évfolyamonként 3 db, mérete: 55-60 m²/db
  • Kokas – művészeti terem, mérete: 55-60 m²/db — 2 db
  • Fejlesztő terem, mérete: 25-30 m²/db — 2 db
  • Fejlesztő -, szociálpedagógusi- ill. lelkészi szoba, mérete: 20-25 m²/db — 5 db
  • Tanári, létszám: 15 fő, mérete: 55-60 m² — 1 db
  • Akadálymentes felvonó — 1 db
  • Szintenként kialakított, a létszámhoz méretezett férfi és női vizesblokkok
  • Két szinten összekötő folyosó a régi épülethez, mérete: 100-135m²/szint 1db

Reméljük, hogy Isten áldása lesz a projekt résztvevőin és az új épület használóin.

Soli Deo Gloria!

2022. 01. 20.

dr. Németh Géza
főgondnok, az építkezés egyházi kapcsolattartója

Látványterv a bővítésről

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás