2022. február 22-én 10 órától Marosán Csaba rendhagyó irodalom órája lesz a 11. 12. évfolyam részére Tarka-barka strófák címmel.

Dsida Jenő verseiből, levelezéséből és egyéb írásaiból összeállított egyéni előadásban remekül megelevenedik a költő  alakja. Olyan emberekről mesél Dsida akik nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy ő költő lehessen.

A költő szerelmi lírája sem maradhat ki az előadás repertoárjából. Dsida Imbery Melindának címezte szerelmes költeményeit.

Az előadásban elhangzik egy sor olyan vers, levél, amelyekben Dsida elődeiről és kortársairól vall. Többek között Reményik Sándor, Áprily Lajos, Kuncz Aladár, Molter Károly, Tamási Áron, Kemény János, Kós Károly és Tompa László hatottak rá.

Az előadás célja, szélesebb közönséget megszólítani, sok ember szívébe belopni Dsida egyszerű, tiszta életszemléletét, élővé varázsolni klasszikusunkat.

Kategóriák: Események

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás