Rendhagyó irodalom órán vehettek részt diákjaink szerdán délelőtt Visky András, kortárs szerző, jóvoltából. A negyvenöt perces foglalkozás tömörítette a Kitelepítés című regény összefoglalását a szerző részéről, de a 20. századi kommunista diktatúra megfigyelői és besúgói hálózatáról is kendőzetlenül mesélt, mint elszenvedője ezeknek az érthetetlen és embertelen rendszerszintű gyakorlatoknak. Diákjainknak a prezentációban látott fotók, akták, illetve az elhangzott személyes tapasztalatok egyszerre adtak objektív és szubjektív képet a múltszázad második felének eseményeiről. Szeretettel köszönjük Visky Andrásnak, hogy mindezt hallhattuk, láthattuk. Örömmel várjuk vissza legközelebb is.

Csokai-Tóth Erika
magyartanár

Kategóriák: Események

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás