World Polio Day

A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium támogatásként otthont ad a „Nemzetközi Gyermekbénulás elleni küzdelem” világnapja alkalmából szervezett eseménynek 2022. október 22-én.

Részvétel csak a járványos gyermekbénulással (gyermek paralízissel) érintett személyek részére.

Itt olvasható a szervezők program leírása.

Kedves Barátaink, Sorstársaink!

Örömmel értesítünk Benneteket, hogy 2022. október 22-én (szombaton) találkozót szervezünk a „Gyermekbénulás elleni küzdelem” világnapja (Polio World Day) alkalmából.

Néhány mondattal a tervezett programról:

Az Európai Polio Unió (EPU) ez év júniusában Prágában tartotta meg éves közgyűlését, melyre mi is meghívást kaptunk. Klári részt vett ezen az eseményen, szorgalmasan jegyzetelt és az ott elhangzottakat megosztja velünk. Előadásának vezérfonala az időskor és a polio bonyolult viszonya lesz. De szó lesz az EPU helyzetéről és jövőbeni feladatairól is.
A másik előadás a mozgásszegény életmódot élő polios emberek étrendjéről szól, különös tekintettel a számunkra javasolt fehérjékben gazdag táplálkozásról. Nehéz téma – komoly téma, de foglalkoznunk kell ezzel, hiszen a megmaradt mozgásszabadságunkat alapvetően befolyásolja az erőnlétünk és a testsúlyunk. A téma előadója Vígné Sági Katalin dietetikus lesz, aki nemcsak remek táplálkozástudományi szakember, hanem találkozóink rendszeres és lelkes támogatója.
A fentieken túl a rendezvényünknek helyet adó iskola tanulói egy meglepetés programmal készülnek, de erről természetesen nem árulhatunk el többet.
Szándékosan nem akarjuk túlfeszíteni a programot, hogy legyen idő a kötetlen beszélgetésre, a régi közös emlékek felelevenítésére.

Időpont:
2022. október 22 (szombat)
11:00 és 17:00 óra között
(érkezés és regisztráció már 10:00 órától)

Helyszín:

Rózsakerti Demjén István Református
Általános Iskola és Gimnázium
1223 Budapest, Rákóczi út 17.

Jelentkezni
2022. október 15-ig
lehet, az alábbi e-mail címen:
info@polio.hu

Minden jelentkezőnek visszaigazoló e-mailt küldünk.

Részvételi díj:
2.500,- Ft/fő,

mely összeget a Magyar Polio Alapítvány bankszámlájára kérünk átutalni:

MKB Bank 10102086-06582100-01003006
Közlemény: Polio 2022

A részvételi díj tartalmazza az ebéd, ásványvíz és a kávé költségeit.
Minden kedves érintettet szeretettel várunk!

polio.hu