Diákjaink szeptember 24-én kezdték meg pedagógusaink vezetésével a Kéktúra teljesítését a Piliscsaba – Hűvösvölgy 22 kilométeres táv megtételével.

Hívjuk és várjuk tanulóinkat a következő, kicsit rövidebb táv (14 km) megtételére a Budai-hegyekbe október 8-án szombaton!

Hogy mi motiválta a résztvevőket és hogy érezték magukat, azt az alábbi beszámolóból érzékelhetik!

Megvallom, engem, és szerintem a nagy többséget is, a testnevelés órák alóli felmentés motivált. Voltak, akik rossz szájízzel indultak neki a túrának, de én – önmagamat is meglepve – már vártam. Szombat reggel fél nyolckor találkoztunk a többiekkel Kelenföldön, innen mentünk el együtt az Árpád hídhoz, ahonnan indult a buszunk Piliscsabára. Ekkor kezdtük meg igazán a túránkat. A táj, az erdő végig szép volt, a társaság pedig jó. Néha azért megálltunk pihenni pár percre, de jól haladtunk. A túra közepénél elértünk a Muflon itatóhoz, ahol a turista szakasz pecsétet szerezhettük meg. Itt leültünk egy hosszabb időre, mindenki ivott egy kávét vagy egy pohár szörpöt. Ezután már nem is kellett annyira sok, csak úgy repült az idő: elértük Hűvösvölgyet. A továbbiakban pedig villamossal mentünk egészen a Móricz Zsigmond körtérig, ahonnan metróval utaztunk Kelenföldre. Este fél hét körül értünk vissza a kiindulási helyünkre. Összességében én élveztem, remélem a többiek is, várom a következőt! (Kovács Kevin 11.C)