A XV. Zsinat ötödik ülésszakát április 6-án és 7-én rendezték meg Balatonszárszón. Megszavazták az új egyházi alkotmánytörvényt, átadták a 2021. évi diakóniai díjakat.

Az idei Makkai Sándor-díjakat, amelyeket évről évre a református pedagógiában végzett kiemelkedő munkáért adnak át, Ábrahám Angéla (iskolánk pedagógusa), Orbán Kálmánné és Majoros Béla nyerték  el.

Forrás: reformatus.hu

Ismét büszkeséggel tölt el bennünket, hogy iskolánk egy pedagógusa elismerésben részesülhet.

Ábrahám Angéla hittan-történelem szakos tanárunk, a hitéleti munkaközösségünk vezetője elnyerte a Magyarországi Református Egyház Makkai Sándor-díját 2022-ben. „A református nevelési eszmények átültetéséért a mindennapi pedagógiai gyakorlatba” tevékenység körében elévülhetetlen érdemeket szerzett magyarországi és határon túli pedagógusok részére a Magyarországi Református Egyház Zsinata 1997-ben „Makkai Sándor-díj”-at alapított.

Egyházunk minden évben 3 pedagógusnak ítéli oda a díjat. Idén a Magyarországi Református Egyház Zsinat Elnökségi Tanácsa döntése alapján Ábrahám Angéla az egyik kitüntetett. A Makkai Sándor-díjat a református iskolák országos tanévnyitóján fogják majd ünnepélyesen átadni a tanárnőnek.

Gratulálunk, és életére, további munkájára Isten gazdag áldását kérjük!