A Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép magyar beszédért” odaítélt cím az egyik legrangosabb elismerés az anyanyelvápoló mozgalomban. Ebben az évben 57. alkalommal gyűltek össze a nyelvhasználatukra igényes fiatalok versengeni a Kazinczy-díjért.
Molnár Bálint 11. B osztályos diákunknak, valamint felkészítő tanárának, Csokai-Tóth Erikának köszönhetően gimnáziumunk is gazdagodhatott első – reméljük nem utolsó – Kazinczy-emlékérmet elnyerő tanulójával. A hosszú hónapok gyakorlása után saját rendezésű, gimnáziumi fordulón, ezt követően pedig a fővárosi versenyen mérte össze tudását Bálint az országos részvétel jogáért. Dobogós helyezést elérve, harmadikként jutott tovább Győrbe, ahol 140 középiskolás négy napon át írásban és szóban bizonyíthatta, hogy méltó a Kárpát-medence legkiemelkedőbb és legigényesebb nyelvhasználó fiataljának címére. Hála és köszönet a rengeteg munkáért, amelyet tanár és diák együtt végeztek, de mindenekelőtt Istené a dicsőség! További szép sikereket kívánunk Bálint számára!

Kategóriák: EseményekGimnázium

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás