Szeptember 8-án a Károli Gáspár Református Egyetemről érkeztek vendégek, akik 10-11-12. évfolyamos tanulóinkat tájékoztatták új kezdeményezésükről, a Junior Akadémiáról.

Az Akadémia változatos programokkal (képzések, tanulmányi versenyek, pályaválasztási tanácsadás) várja az érdeklődő középiskolásokat, amelyek révén betekintést nyerhetnek az egyetem mindennapjaiba, átfogó képet kaphatnak képzéseiről. A programokon történő részvétel hozzásegítheti őket ahhoz, hogy az érdeklődésüknek leginkább megfelelő szakot válasszák az egyetemi jelentkezés során.

Az érdekességeket is felvonultató tájékoztatóban arról is tudomást szerezhettünk, hogy a szervezett képzéseken való részvétel plusz pontokat jelenthet az egyetemi felvételi eljárásban.

Köszönjük az egyetem képviselőinek a házhoz hozott információkat!

Bővebb információ: Junior Akadémia (kre.hu)