A Rózsakerti Református Kalandtábor 2022 nyarán immáron a hetedik évadába lépett. Az alábbiakban Horváthné Szabó Mária (Ria néni) beszámolóját olvashatják:
„A két hét során Ábrahám Angéla néni vezetésével kalandoztunk a Biblia világában, ernyőztünk, hímeztünk és varrtunk Kati nénivel, repülő- és legyezőhajtogató versenyt rendeztünk, meg „kacsázó versenyt” a Duna-parton.

Reggelente nagy focizás, és kerítéskörbemászó-kihívás volt extra kalandosért, a tábori pénzünkért. Kalandost mindennap gyűjtöttünk és aki a legtöbbet magáénak mondhatta, annak a tábori nap végén Horváth Ria néni segítségével kinyílt a kincsesláda…
Hol máshol ebédelhettünk volna, mint a képzeletbeli Kalandos Étteremben, ami 5 csillagos hely, ezért az étkezési illemszabályokra nagyon odafigyeltünk. A finom ebédet az iskolában is étkeztető Reformator Culina Kft. Sági Kati néni vezette csapata főzte. A páratlan terítésért és a tálalásért a nap asztalfelelőseinek lehetünk hálásak.

Számos kalandunk közül kiemelnénk az AZ LEHETSZ, AKI AKARSZ NAP-ot. Egész héten terveket szőtt mindenki a pénteki beöltözésre, amikor 5letes jelmezekkel vonultak fel a táborozók, majd játékok, tombola, kedvenc zenék következtek. A második héten – a kánikulára tekintettel – volt VIZES NAP is.

Új programként Angéla nénivel a bibliadráma foglalkozás volt a templom ikonikus tárgyainak bevonásával. Fiatal színészekkel – Hollyval és Erikkel – a kertben izgalmas improvizációs meseszövés zajlott. Az alsós iskolai táborozóinkhoz ez alkalommal három kárpátaljai kalandozó is csatlakozott.
Reméljük, minden résztvevő izgatottan várja, hogy jövőre is együtt folytassuk kalandjaink sorát!”

//A táboron készült képek iskolánk facebook oldalán megtekinthetők.//