Fenntartói köszöntő

Kedves Szülők, kedves Érdeklődők!

A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium a 2022/23-as tanévre felvételt  hirdet azoknak az óvodát befejező gyerekeknek, akiket szüleik szívesen  járatnának keresztyén világnézetet képviselő, konzervatív szemléletű, nevelésközpontú, a református értékrendjét és hitét felvállaló egyházi iskolába.

Mindenekelőtt szeretnénk világossá tenni, hogy minden gyermeket szeretettel fogadunk az iskolában , ha a szülők elfogadják az iskola értékrendjét, illetve az órarendbe épített hit- és erkölcstan oktatást. A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskolába történő felvétel rendje a nemzeti köznevelésről szóló törvény (2011. évi CXC. tv.) 31.§-án alapul.

Meggyőződésünk, hogy a hit- és erkölcstan oktatása kizárólag lelki-szellemi előnyt jelent a tanulóink számára, hiszen személyiségük formálódásában fontos szerepet játszhat a találkozás a keresztyén hittel, illetve az erre épülő ember- és világképpel. Mindezen túl a hitoktatásban megjelenő bibliaismeret, eszmetörténet, kultúrtörténet, művészettörténet, etika, illetve a közösségi és családi életre nevelés olyan értéket jelent világunkban, amelyet újra kell tanítani, illetve hangsúlyozni. Mindezeknek későbbi tanulmányaikban is nagy hasznát fogják venni tanulóink.

Iskolánk immár tizenkét évfolyamon, az érettségi vizsgáik tudja biztosítani a hozzánk járó tanulók erkölcsi, szellemi és lelki fejlődését.

Várjuk azokat a gyermekeket, akiknek már van kapcsolatuk az egyházzal, akár valamely református közösséghez, vagy másik keresztyén – evangélikus, római vagy görög katolikus, baptista – felekezethez tartoznak, vagy egyházi óvodába járnak.

Várjuk azoknak a családoknak a gyermekeit is, akik nem tartoznak egyházhoz, de úgy érzik, hogy az iskolánk által közvetített értékeket el tudják fogadni, azokat szívesen adnák gyermeküknek útravalóul.

Erősíteni kívánjuk az iskola, a szülő és a gyermek kapcsolatát a kölcsönös bizalom jegyében, melynek alapja a nevelési-oktatási programmal való egyetértés. Ezt legjobb tudásunkkal igyekszünk megvalósítani.

Budapest, 2021 novemberében

Isten áldásával köszönti:
az iskola fenntartója:
A Budapest-Budafoki
Református Egyházközség


Kedves Szülők!

Sajnálattal közlöm Önökkel, hogy iskolánkban a 2022. február 2-ára tervezett Nyílt napot a koronavírus még mindig intenzív terjedése miatt nem tudjuk megtartani.

Kérjük, figyeljék honlapunkat! A “Felvétel az 1. osztályba” fül alatt a beiratkozásig rendszeresen a felnőttek számára információkat, olvasnivalókat, nagycsoportos, iskolába készülő gyermekeik számára pedig iskolára felkészítő, letölthető feladatlapokat teszünk közé.

Önökkel, a leendő első évfolyamunk iránt érdeklődő szülőkkel tájékoztató, online szülői értekezlet keretében szeretnénk találkozni 2022. február 9-én szerdán 17.00 órakor. Amennyiben szeretnének csatlakozni, kérem jelezzék szándékukat az elsosleszek.rozsakertiskola@gmail.com email-címen 2022. február 7-ig és mi küldünk Önöknek linket a belépéshez.

Köszönjük érdeklődésüket és megértésüket!
Nagyon várjuk az online találkozást!

Áldás, békesség!

Bálint-Pallaghy Réka
intézményvezető-helyettes


Beiskolázási programok – (2021.11.23)

Kedves Szülők!

A 2021-22. tanév tervezett beiskolázási programjait a következő táblázatban tudják nyomon követni.

Természetesen a programokat csak akkor tudjuk megrendezni, ha Isten megadja, hogy a járványhelyzet csitul. Ezért arra kérjük Önöket, hogy folyamatosan kísérjék figyelemmel ezt az oldalt, a változtatásokról itt rendszeresen tájékoztatjuk Önöket.

Az Úr vigyázzon ránk és adjon nyugodt iskolára készülődést Önöknek és gyermekeiknek!

Az iskola vezetősége

Időpont Program
2022. február 9., 17:00Tájékoztató szülői értekezlet (online)
2022. március 1. Jelentkezési lapok leadási határideje
2022. március 9., 16.00 Játsszunk iskolásat! 1.
2022. március 16., 16.00 Játsszunk iskolásat! 2.
2022. március 23., 16.00 Játsszunk iskolásat! 3.
2022. március 30., 16.00 Dömdödöm – versmondó ünnep nagycsoportos óvodásoknak
2022. március 31-ig Döntés az első évfolyamra felvettek névsoráról
(határozatok kiküldése április első felében)
2022. április 21-22. Beiratkozás
2022. május 25., 17.00 Szülői értekezlet
2022. június 20. 16.00 Iskolakóstolgató a beiratkozott gyermekeknek
2022. augusztus vége Bogrács körül – az egy osztályba járó családok ismerkedése

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás