FRISS HÍR!

TÁJÉKOZTATÁS A SZÓBELI FELVÉTELIRŐL

Tisztelt Szülő!
Kedves Felvételiző!

A jelentkezési lapok beérkezése után megkezdjük a szóbeli felvételiket, amelyeket idén a veszélyhelyzet miatt személyes megjelenés helyett online videochat kapcsolaton keresztül oldunk meg.
A február 18-ig beérkezett jelentkezések alapján az első beosztások elkészültek. Ezeket a felvételiket február 23-26. között tervezzük lebonyolítani. A pontos időpontról mindenki értesítést kap emailben.
Kérjük, figyeljék elektronikus postaládájukat, és hétfőig (február 22.) jelezzenek vissza, hogy megkapták! A visszajelzéssel együtt küldjék el a tanulói és szülői motivációs levelet, valamint a lelkészi / plébánosi ajánlást, ha ezeket még nem küldték el nekünk!
Ha komoly akadályba ütközik a megadott időpontban a család (felvételiző és szülei) online „megjelenése”, akkor azt is jelezzék, és a hétfői napon telefonon egyeztetni fogunk önökkel!

Akiknek pénteken (február 19.) vagy a következő hét elején érkezik be a
jelentkezési lapja, azokat március első hetére osztjuk be szóbelire. Természetesen ők is értesítést kapnak erről emailben. Kérjük, kedd-szerda környékén ők is figyeljék az elektronikus postaládájukat!

A gimnáziumunkba jelentkezett diákok szóbeli meghallgatása/vizsgája a felvételi tájékoztatóban foglaltak szerint történik:
– Az ősszel kiadott felvételi követelmények alapján szóbelire azokat a felvételizőket hívjuk be, akiknek a megjelölt felvételi tantárgyakból elért átlaga eléri a 4,0-t.
Minden felvételizőt várunk szüleivel együtt egy hitéleti elbeszélgetésre. A felvételiző „húz” egy témát a tájékoztatóban kiadott témakörök közül. A szülőkkel együtt pedig nyilatkoznak arról, hogy milyen egyházi kapcsolataik vannak és miért a mi intézményünket választják. Ezen az online beszélgetésen az intézmény részéről hárman vesznek részt: a vezetőség egy tagja, az iskolalelkész és egy vallástanár.
Akik a 0001 tagozatkódú matematika-informatika emelt óraszámú osztályunkba jelentkeztek, matematika tantárgyból tesznek szóbeli vizsgát. A felvételiző „húz” egy feladatsort, amelynek megoldásmenetét ismerteti. Pontos eredményeket nem szükséges kiszámolni. Természetesen a megoldáshoz papírt, íróeszközt használhat!
A matematika felvételi vizsgán az intézmény részéről két matematika tanár vesz részt.

A felvételizőt a feladatok kidolgozása alatt ne zavarja senki, mert az szabálytalanságnak minősül!
Akik a 0002 tagozatkódú idegen nyelvi emelt óraszámú osztályunkba jelentkeztek, angol nyelvből tesznek szóbeli vizsgát. A felvételiző „húz” egy témát, és az alapján beszélget a felvételiztető tanárokkal. Az angol nyelvi felvételi vizsgán az intézmény részéről két angol tanár vesz részt. A felvételizőt az angol felvételi vizsga alatt ne zavarja senki, mert az szabálytalanságnak minősül!
Aki a 0001 vagy 0002 tagozatra (is) jelentkezett, az több videochat-es linket kap külön időpontokkal.

A hozott pontok (max. 50), az írásbeli felvételi eredménye (max. 100) és a szóbelin elért pontszámok (max. 50) összesítése alapján alakul ki a végső pontszám, amely alapján a rangsorolás történik.
A tanév rendjének előírása alapján ezt az első felvételi jegyzéket 2021. március 16-án (kedden) kell közzétenni az intézmény honlapján
(https://www.rozsakertiskola.hu/gimnazium/).

Köszönjük az együttműködést!
Eredményes vizsgázást kívánunk!

Kúti László
gimnáziumi igazgatóhelyettes


Felvételi előbeszélgetés

Mivel iskolánk világnézeti és hitéleti tekintetben elkötelezett intézményként működik, a felvételi elbeszélgetés során szeretnénk megismerni, hogyan kötődik a felvételiző diák a keresztény hithez, értékekhez és közösséghez. Erre vonatkozóan kérjük, hogy az alkalomra hozzon magával lelkészi / plébánosi ajánlást is.

Amennyiben a lelkészi ajánlás valamilyen okból nem beszerezhető, szívesen segítünk ebben is. Gimnáziumunk intézményi lelkésze szeretettel várja az érdeklődő és felvételiző diákokat olyan előbeszélgetésekre, ahol a lelkészi ajánlás fejében nemcsak átfogó képet kaphatnak a kereszténységről és intézményünk szellemiségéről, hanem lehetőséget arra is, hogy bekapcsolódjanak a Budapest-Budafoki Református Egyházközség ifjúsági közösségébe.

Az előbeszélgetések időtartama kb. 1 óra, és előzetes egyeztetés alapján a következő idősávokban lehet jelentkezni:

Hétfő 15:00 – 17:00
Szerda 15:00 – 18:00
Péntek 16:00 – 18:00

Elerhetőségek
● E-mail: joo.d.christopher@gmail.com
● Tel.: +36-30-010-7877


Tisztelt Érdeklődő Szülők!
Kedves Nyolcadikos Tanulók!

Köszönjük azoknak, akik már jelentkeztek a felvételi tájékoztató szülői értekezletre! A járványügyi helyzet jelenlegi alakulása miatt azonban a fizikai találkozást, bár nagyon szerettük volna megmutatni új épületegyüttesünket, nem tudjuk megvalósítani a meghirdetett időpontokban.
Online formában azonban megtartjuk a tájékoztatást. Ehhez a pontos részleteket november 26-ig email-ben elküldjük Önöknek.
köszönjük megértésüket és együttműködésüket!
Üdvözlettel:
Kúti László
gimnáziumi igazgatóhelyettes

Felvételi tájékoztató értekezlet
a 2020/21. tanévben induló gimnáziumi osztályok iránt érdeklődők számára

Szeretnénk első kézből, személyesen tájékoztatást adni az intézményünkben 2021. szeptemberében indítandó gimnáziumi képzésekről, valamint a felvételi eljárással kapcsolatos tudnivalókról.

Ezért szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődő nyolcadikos diákokat szüleikkel együtt gimnáziumi épületünkbe az alábbi időpontokban:

2020. november 20. és 27. péntek 17 órától

(1223 Budapest, Rákóczi út 17-21.)

 A vírusveszély miatt hirdetünk meg két időpontot, hogy egyszerre ne legyünk túl sokan egy légtérben. Erre való tekintettel kérjük, az alábbi linken regisztráljanak, hogy melyik időpontban szeretnének részt venni a tájékoztatón! Egy alkalomra maximum 100 fő jelentkezhet, ezért minden érkezőt külön-külön regisztráljanak.

A tájékoztató helyszíne gimnáziumunk 500 m2-es tornacsarnoka, ahol egymástól megfelelő távolságban tudjuk Önöket leültetni. A tornacsarnokot nem a Rákóczi úton lévő főbejárat felől kell megközelíteni, hanem a Gyula vezér utca felőli autóbejáraton keresztül.

Kérjük az előbb említett óvintézkedések mellett a szokásos egészségügyi előírásokra is figyeljenek: maszk legyen mindenkin, és a nem egyháztartásban élők tartsák meg egymástól a 1,5-2 méteres távolságot! Köszönjük ebben is az együttműködést!

Reméljük, a következő tanévet már felszabadultabban, személyesebb kapcsolattartással tudjuk majd átélni, de az élet addig sem állhat meg, ezért szervezzük meg ezt a tájékoztató alkalmat.

A találkozás reményében:

az iskolavezetés


Tájékoztató

Újonnan épült és korszerűen felszerelt gimnáziumi épületünkbe szeretettel hívjuk és várjuk azokat a diákokat, akiknek a tanítás minősége mellett a keresztyén szellemiségű légkör is meghatározó.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás