„Egyház-story” Országos Egyháztörténeti Kreatív verseny
7-8. évfolyam és 9-12. évfolyam számára

1. A verseny neve: „Egyház-story” Országos Egyháztörténeti Kreatív Verseny Demjén István templomépítő, közösségszervező és lelki vezető budafoki lelkész életéről

1.1. A verseny kiírója és rendezője: Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium, 1223. Budapest, Rákóczi út 16.

2. A verseny kategóriái: A versenyt a 7-12. évfolyamon tanuló diákok számára hirdetjük meg, 3 fő alkot egy csapatot.

3. A verseny jellege, részei: A verseny I. fordulója képregényírás Demjén István életéről online képregényíró program segítségével, ill. egy szabadon választott templom makettjének, az elkészítés folyamatának, a választás indoklásának videófelvétellel való bemutatása a versenyzők részvételével. A második fordulóban 12 továbbjutott iskola/gyülekezet csapata előre elkészített színdarabot mutat be Demjén István életének a versenyszervezők által meghatározott fejezeteiből.

4. A verseny fordulói:
I. forduló: a képregény és a templom makettjéről készült fotók, valamint az alkotás folyamatáról, a témaválasztásról készült videó online elküldésének határideje: 2023. február 1.
A forduló anyagát a jelentkező iskolák, gyülekezetek küldik el a Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium szervezőinek a jelentkezési lapon megadott elérhetőségünkre: a demjen.egyhazverseny@rozsakertirefi.hu e-mail címre.
• Az online elküldött két feladatot a Károli Gáspár Református Egyetem általunk felkért tanárai értékelik.
• Az intézmény vagy gyülekezet által nevezni kívánt tanulócsoportok nevezési lapját és a hozzájáruló nyilatkozatát (1. számú melléklet) szkennelve 2022. november 30-ig (postabélyegző dátuma) kérjük elküldeni.
• A beküldött nevezések és a nevezési díjak beérkezését követően kiküldésre kerül Demjén István budafoki református lelkész életéről készült prezentáció, amely alapján kell a képregényt, valamint a döntőbe jutott csapatoknak a színdarabot megalkotni. A továbbjutó csapatokról a bírálóbizottság dönt.
A verseny döntőjébe a 12 legjobb eredményt elérő iskolai vagy gyülekezeti csoport kerül behívásra. A továbbjutó csoportok iskoláit, gyülekezetét értesítjük e-mailben 2023. február 15.- ig.
II. forduló: a döntő lebonyolítására 2023. április 5-én kerül sor. Helyszíne a Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium. A döntőbe jutott tanulókat intézményeiken, gyülekezeteiken keresztül a versenyt megelőzően tájékoztatjuk. A verseny lebonyolításáról a szervező intézmény gondoskodik. A fordulón a versenyzők teljesítményét a zsűri értékeli. A verseny végső sorrendjét az első és a második fordulóban elért pontszámok alapján állapítjuk meg.

5. A fordulók feladattípusainak rövid ismertetése:

Az I. forduló feladatai:

  • A. „Alkoss!” képregényt – Demjén István templomépítő, szervező munkájáról, az elküldött prezentáció alapján minimum 2, maximum 4 oldalban, (A/4 -es) színesben, feliratozva vagy gondolatbuborékban a történet fontos részei jelenjenek meg a képek mellett.
    https://www.storyboardthat.com/hu/comic-k%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91
    http://tanarblog.hu/tiz-weboldal/2646-tiz-weboldal-kepregeny-kesziteshez
  • B. Építs! – egy szabadon választott templom makettje – kartonból, agyagból, gipszből, Legoból. Újrahasznosított anyagokból készített makettet több ponttal jutalmazzuk. – Videofelvétel küldése, amelyben a versenyzők elmondják, miért azt a templomot választották, és miért döntöttek templom makettjük választott anyaga mellett? Az alkotófolyamat is kerüljön bemutatásra maximum 3 percben. Az elkészült munkákat, a templomról készült filmet, képregényeket szkennelve, online küldjék el a demjen.egyhazverseny@rozsakertirefi.hu e-mail címre.

A II. forduló feladata:

  • C. Játssz! Színdarab vagy árnyjáték – Jelenetek Demjén István életéből – a megadott életrajzi szakaszok alapján maximum 3-5 percben a 3 tanuló előadásában élőben a döntőben, 2023. április 5-én, az elküldött – A Budafoki Református Egyházközség története a XX. század első felében Demjén István lelkipásztor életútján keresztül című prezentációból kerülnek kiválasztásra. A döntőbe jutott csapatokat kiértesítjük, hogy a prezentáció mely életrajzi részéből készüljenek fel a színdarabra, árnyjátékra.

6. A jelentkezés és nevezés módja, határidői: A nevezési lapot hiánytalanul kitöltve, valamint a hozzájáruló nyilatkozatok (1. sz. melléklet) egyidejű csatolásával lehet, (mindkettőt aláírva, bélyegzővel ellátva, szkennelve) a demjen.egyhazverseny@rozsakertirefi.hu e-mail címre elküldeni 2022. november 30-ig (postabélyegző dátuma). A Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium szervezői a jelentkezések alapján a tervezett létszámadatok összesítése után értesítést küldenek a sikeres nevezésről.

7. Az intézmény, gyülekezet által fizetendő nevezési díj: 3000 Ft/csapat, melyet az iskola számlaszámára 11784009-20005409 (közlemény rovatba: Verseny nevezési díj) 2022. november 30-ig kérünk elutalni.

8. A továbbjutás feltételei, a továbbjutott versenyzők értesítésének módja, határideje: A döntő bírálóbizottságát a Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium kéri fel a Károli Gáspár Református Egyetem oktatói közül. A 2. fordulóba jutott tanulók iskoláit, gyülekezeteit a nevezési lapon megadott e-mail címükön 2023. február 15.-ig értesítjük.

9. A verseny díjazása: Minden jelentkezett csoport tanulói és a felkészítő tanáraik oklevélben részesülnek. A 2.-3. helyezett csapat oklevelet és könyvutalványt/mozijegyet/tárgyjutalmat kap. Az 1. helyezett, győztes csapat 1 napos kirándulást nyer Budapesten vagy a Velencei-tónál. A díjak a Demjén Napon kerülnek átadásra, melyen a beküldött képregényekből, templomokból készült kiállítást is megnyitjuk iskolánkban.

10. Ütemterv:
2022. november 30-ig (postabélyegző dátuma) A csoportok jelentkezési határideje nevezési díj elutalásával.
2022. február 1. Képregény és templom makettről fotók és az alkotás folyamatáról, témaválasztásról készült videó online elküldésének határideje.
2023. február 15. A továbbjutó csoportok iskoláit, gyülekezetét értesítjük, és a színdarabhoz elküldjük Demjén István életét bemutató prezentációból a megfelelő életrajzi szakaszt e-mailben a felkészüléshez.
2023. április 5. a döntő lebonyolítása, kiállítás a beküldött képregényekből és az elhozott templom makettekből az iskola folyosóin.

Jó felkészülést és sikeres versenyzést kívánunk!

A Szervezők

Kategóriák: Aktuális

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás