Cseh Nap a Lónyaiban
2019. november 05-én izgalmas, angol nyelven folyó versenyen vettek részt gimnáziumunk 9. és 10. osztályos diákjai a Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégiumban. Iskolánk három 4 fős csapata a cseh kultúra témakörében adhatott számot ismereteiről. Tanulóinknak, a Cseh Köztársaság történelme és kultúrája mellett, külön figyelmet kellett fordítani Comenius munkásságára és Jiří Menzel Sörgyári Capriccio c. filmjére. Mindhárom csapatunk nagyon szépen szerepelt, és két ötödik és egy hatodik helyet szerzett meg a népes mezőnyben. A 9. osztályos csapat tagjai voltak: Egyházy Veronika, Szabó Zsófia, Szepesfalvy Kornél és Szíjj Boróka. Az egyik 10.-es csapat tagjai Bara Kinga, Gótzy Álmos, Horváth Enikő és Ligeti Bálint voltak, a másik 10.-es csapatban Abaffy Zsolt, Gábor Bence, Nagy Bence és Plicher Levente versenyeztek. Gratulálunk nekik!

Kategória: Gimnázium

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás